CALLAN

Angielski 4 x szybciej!

Metoda Callana to według wielu specjalistów najskuteczniejsza metoda nauki języka angielskiego. Jest łatwa, interesująca i przyjemna, a co najważniejsze – pozwala kursantom zaoszczędzić czas i pieniądze.

Metoda Callana pozwala na osiągnięcie sprawności mówienia do 4 razy szybciej niż metody tradycyjne. Największą zaletą Metody Callana jest to, że dzięki niej uczeń przełamuje nieśmiałość w mówieniu. 

Lekcje prowadzone Metodą Callana są zorganizowane, skuteczne, szybkie i pracowite. Nie ma marnowania czasu na bawienie się w gry językowe czy rozmówki o hobby poszczególnych kursantów. Podczas każdej lekcji Metodą Callana poznaje się nowe angielskie słowa, ćwiczy się je i robi postępy według programu w książce. Jednak robi się też wiele powtórek, dzięki którym można naprawdę zapamiętać to, czego się nauczyło. 12 etapów Metody Callana obejmuje ponad 6000 angielskich słów, zwrotów i wyrażeń idiomatycznych, które umożliwiają swobodną komunikację w języku angielskim (dla porównania: przeciętny Amerykanin lub Brytyjczyk w codziennej komunikacji posługuje się liczbą ok. 4000 słów).

Metoda Callana zawiera wszystkie niezbędne elementy, aby każdy mógł szybko osiągnąć poziom zaawansowania B2 wg skali Rady Europy. Warunek jest jeden – musi być prawidłowo realizowana!

Zarejestruj się na bezpłatne spotkanie informacyjne oraz test poziomujący:

infolinia: 609 330 085  //  email: londonacademy@londonacademy.pl

callan-for-kids-student-book-stage-1

callan-for-kids-bialystok

2013-printed-student-stage-112013-printed-student-s-stage-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najważniejsze fakty dotyczące Metody Callana:

1) Metoda Callana uczy w naturalny, bezpośredni sposób:

Każdy z nas nauczył się języka ojczystego i każdy z nas może nauczyć się języka obcego! Dziecko najpierw słucha, potem nieudolnie powtarza słowa, po jakimś czasie zaczyna wymawiać je poprawnie i potrafi użyć ich we właściwym kontekście, uczy się czytać i pisać. Na kursach Metodą Callana zachowywana jest ta sama, naturalna kolejność poznawania języka obcego.

2) Metoda Callana pozwala na opanowanie języka angielskiego szybciej niż inne metody:

Nauka języka angielskiego Metodą Callana odbywa się szybko m.in. dlatego, że lekcje są doskonale zorganizowane, skuteczne i pracowite. Nie ma marnowania czasu.

3) Metoda Callana to duża oszczędność finansowa:

Jako że Metoda Callana znacznie redukuje czas nauki potrzebny na osiągnięcie płynności językowej (poziom B2), tym samym pozwala zaoszczędzić duże pieniądze. Oszczędność czasu i pieniędzy wynika z faktu, że w Metodzie Callana studenci mówią od czterech do dziesięciu razy więcej niż w każdej innej metodzie nauczania.

Najczęściej powtarzane mity o Metodzie Callana:

Mit 1) Metoda Callana jest przestarzała

Pomimo faktu, że Metoda Callana jest z powodzeniem stosowana na całym świecie od ponad 50 lat, podręczniki wykorzystywane obecnie przez szkoły z akredytacją Callan Method Organisation zostały wydane w roku 2013 (etapy 1-12), w roku 2014 (Callan for Business) oraz w sierpniu 2015 (Callan for Kids) – wszystkie są oparte na aktualnym i praktycznym słownictwie oraz konstrukcjach gramatycznych niezbędnych do używania języka w stopniu zaawansowanym.

Mit 2) W Metodzie Callana nie ma prac domowych

Metoda Callana główny nacisk kładzie na intensywną pracę na zajęciach, ale prace domowe to integralna część skutecznej nauki języka angielskiego. Dzięki nauce w domu, proces opanowywania języka przebiega jeszcze szybciej, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Osoba ucząca się Metodą Callana powinna czytać książki i słuchać nagrań codziennie przez min. 10 minut.

Mit 3) Metoda Callana nie uczy gramatyki, pisania i czytania

Metoda Callana uczy wszystkich sprawności językowych, z zachowaniem odpowiednich proporcji. Największy nacisk kładziony jest na płynność wypowiedzi oraz rozumienie ze słuchu (dwie najczęściej używane sprawności w życiu zawodowym i prywatnym). 12 etapów Metody Callana obejmuje wszystkie najistotniejsze zagadnienia gramatyczne – czasy przeszłe, przyszłe i teraźniejsze, czasowniki modalne, tryby warunkowe, stronę bierną, mowę zależną, a także zagadnienia, których często nie mamy możliwości poznać na standardowych kursach ogólnojęzykowych, tj. inwersję stylistyczną, mieszane okresy warunkowe oraz zasady gramatyczne dotyczące czasowników złożonych – wszystko to ćwiczone w praktyce, najpierw w mowie, potem w piśmie oraz na platformie internetowej stworzonej przez Callan Method Organisation z siedzibą w Londynie.

 

Zarejestruj się na bezpłatne spotkanie informacyjne oraz test poziomujący:

infolinia: 609 330 085  //  email: londonacademy@londonacademy.pl